System motywacyjny

System motywacyjny – motywowanie do rozwoju

W Przedszkolu Samuel staramy się nieustannie doceniać dzieci i dawać im do zrozumienia, że widzimy ich postępy i cieszymy się z nich. Nie muszą być one spektakularne – każdy kolejny krok naszego dziecka w stronę rozwoju jest dla nas powodem do radości. Nasz system motywacyjny ma charakter pozytywny – wspieramy dzieci w dokonywaniu dobrych wyborów.

system motywacyjny

Gdy zachowanie dziecka przekracza granice innych dzieci lub wychowawców, sposobem rozwiązania problemu jest dla nas rozmowa, a nie kary – jesteśmy przekonani, że jedyną drogą budowania dobrych relacji i postaw jest zrozumienie. Dbamy o to, by dzieci rozumiały zasady panując w przedszkolu i same potrafiły stosować je w praktyce.

W przypadku trudności podstawą jest dla nas konstruktywny kontakt z rodzicami i wypracowywanie wspólnych rozwiązań.