Rekrutacja i adaptacja

Rekrutacja trwa cały rok. Przyjmujemy dzieci już od wieku 2,5 lat. Zapraszamy chętnych na spotkanie i Drzwi Otwarte, które regularnie organizujemy. Rodzice mogą przyjść z dzieckiem, poczuć atmosferę przedszkola, poznać kadrę i zaobserwować, jak pracujemy z dziećmi. Następny krok to spotkanie z Moniką Kszczot, Dyrektor przedszkola Samuel. To okazja, by zadać wszystkie niezbędne pytania oraz dowiedzieć się, jak rozumiemy i realizujemy naszą wizję oraz misję.

Jak przebiega adaptacja w Samuelu? Pomyślne przejście przez ten proces jest szczególnie ważne – to dla dziecka czas poznawania grupy i nauczycielek, a dla nas okazja do zbudowania więzi z nowym członkiem naszej społeczności. Mamy świadomość, że każde dziecko ma indywidualne potrzeby, dlatego nie stosujemy żadnych schematów ani z góry ustalonych zasad adaptacji. Rozmawiamy z rodzicami, uwzględniamy ich uwagi i robimy wszystko, by pogodzić je z potrzebami innych członków grupy. Są dzieci, które adaptują się w kilka chwil i takie, które potrzebują znacznie więcej czasu. Rozumiemy to i staramy się zachować pełną uważność w tym procesie.

W pierwszym okresie, który trwa zazwyczaj miesiąc, koncentrujemy się na rozwoju relacji społecznych w grupie i budowaniu poczucia bezpieczeństwa dzieci. To fundament, w który inwestujemy najwięcej energii.

Zgłoś swoje dziecko