Wspólnota rodziców

Wspólnota rodziców, dzieci i nauczycieli

Szczególnie ważna jest dla nas komunikacja z rodzicami, dlatego w regularny sposób przekazujemy informację zwrotną – mówimy o sukcesach dzieci i i omawiamy obszary, które wymagają dalszej pracy. Przed każdą z sal na ścianach wieszamy spinacze, na których pozostawiamy informacje dla rodziców. Wymieniamy się nimi również spontanicznie, podczas rozmów bezpośrednich. Wiemy, że mamie i tacie szczególną radość sprawia oglądanie zdjęć ich pociech, dlatego od czasu do czasu przekazujemy relacje fotograficzne z zajęć.

wspólnota

Jesteśmy otwarci na rodziców, ich emocje i sugestie. Wraz z nimi i dziećmi tworzymy wspólnotę – przyjazne, bezpieczne i przewidywalne środowisko, które sprzyja zrównoważonemu rozwojowi naszych przedszkolaków.

Spokojne przedszkole pełne dziecięcej radości

W Samuelu panuje harmonijna, spokojna atmosfera. Dzięki małym grupom możemy gruntowne poznać indywidualne potrzeby, talenty i predyspozycje każdego z naszych przedszkolaków i odpowiednio zareagować, gdy potrzebują wsparcia. Staramy się uczyć dzieci, że okazywanie radości i spontaniczna zabawa nie muszą oznaczać naruszania granic innych, zwłaszcza tych, którzy są szczególnie wrażliwi na bodźce. Spędzamy na naszym zielonym placu zabaw tak dużo czasu, jak to możliwe – aktywność na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na rozładowanie nadmiaru energii.