20 lat Samuela

Data publikacji: 4 lipca, 2024

14 czerwca cała społeczność Samuela wzięła udział w rodzinnym pikniku inaugurującym Rok Jubileuszowy. To pierwsza z cyklu imprez, które zaplanowaliśmy, by świętować 20 lat istnienia placówek Samuel.

Wielkie świętowanie 20 lat

Na placu przed szkołą pojawiła się profesjonalna scena i przywitał nas zespół Niebogłosy i Dźwięki Chwały z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Samuel. Gości powitała Katarzyna Minkiewicz – prezes Towarzystwa Edukacyjnego Samuel oraz dyrektorzy placówek. Całą imprezę z humorem poprowadził Łukasz Nowicki – samuelowy tata. Muzyczną ucztą uraczyły nas również Niebogłoski pod kierownictwem p. Angeliki Gotowiec, a także Jan Natkański z grupy Owieczek. Gościnnie wystąpił Krzysztof Szczypuła, a w uwielbieniu po hiszpańsku poprowadził nas zespół Cisneros y Amigos.

Piknikowe pyszności i inne atrakcje

Prócz strawy dla ducha nie zabrakło również czegoś dla ciała. Uczniowie wraz z rodzicami stanęli do konkursu na najlepszy food truck. Zadanie nie należało do najłatwiejszych i rywalizacja była zacięta. Motywem każdego stanowiska cateringowego, a więc i serwowanych na nim potraw było jedno, wybrane warzywo lub owoc. Trzeba przyznać, że wszyscy stanęli na wysokości zadania i było prze-pysz-nie! Aromatyczną kawą i rarytasami z grilla raczyli gości uczniowie z Chrześcijańskiego Liceum Samuel, a prowadzona przez nich stacja malowania buziek cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

Podczas pikniku odbył się także wernisaż prac uczniów liceum. Część prac została sprzedana podczas licytacji, którą brawurowo poprowadził jeden z samuelowych rodziców w duecie z Katarzyną Minkiewicz. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rozwój Liceum Samuel.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia! Już planujemy kolejne wydarzenia z okazji 20 lat naszego istnienia. O szczegółach informować będziemy wkrótce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.

20 lat Samuela